Zaspokajanie różnych potrzeb dietetycznych dzięki zdrowemu cateringowi

Zaspokajanie różnych potrzeb dietetycznych dzięki zdrowemu cateringowi

Ponieważ alergie pokarmowe i wrażliwość na niektóre produkty żywnościowe stale rosną, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie potrzeby i ograniczenia dietetyczne przy wynajmowaniu usługi cateringowej dla pracowników w biurze.

Najczęściej reakcje alergiczne na pokarm pochodzą z mleka, soi, jajek, pszenicy, orzechów i skorupiaków. Są też ludzie, którzy decydują się na wegetarianizm lub weganizm na podstawie kultury, religii lub problemów zdrowotnych. Biorąc to pod uwagę, wiele firm cateringowych oferuje menu dostosowane dla osób cierpiących na różne alergie pokarmowe lub stosujące alternatywne diety. Niezależnie od wyborów żywieniowych dokonywanych w biurze, istnieje kilka ważnych potrzeb dietetycznych i ograniczeń, na które należy zwrócić uwagę przy zatrudnianiu firmy cateringowej, przykładowo dieta bez laktozy, bezglutenowa, niskokaloryczna, wegetariańska lub wegańska.

Zbierz informacje dietetyczne przed złożeniem zamówienia, aby poznać preferencje dietetyczne poszczególnych osób w firmie.

Przechowywanie tych informacji na głównej liście pracowników dla łatwego dostępu podczas wynajmu usługi cateringowej, ułatwia zamówienie potraw na lunch biurowy. Istnieje różnica między potrzebami żywieniowymi, ograniczeniami żywieniowymi a modą żywieniową. Oczywiście chcesz upewnić się, że wszyscy mogą jeść to, co chcą jeść, ale wybredni użytkownicy powinni mieć niższy priorytet na liście. Ludzie z prawdziwymi ograniczeniami żywieniowymi wiedzą, co mogą, a czego nie mogą jeść. Poproś te osoby, aby zasugerowały potrawy, które mogą jeść, a które mogą spodobać się wszystkim, jeśli masz problem z wybraniem odpowiedniej opcji żywieniowej dla całego zespołu. Zamawiając catering dietetyczny Wrocław masz szeroki wybór różnych planów żywieniowych. Decydując się na lunch biurowy w formie bufetu wszyscy pracownicy mogą wybrać wielkość porcji i jedzenie, które chcą spożywać. To nie tylko eliminuje kilka problemów związanych z ograniczeniami dietetycznymi, ale także pozwala na pewną różnorodność. Upewnij się jednak, że zapewniasz dobre opcje tym, którzy najbardziej ich potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *