Uzyskujemy certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie

Uzyskujemy certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie

W Polsce istnieje kilkanaście tysięcy firm transportowych oraz kilka tysięcy firm spedycyjnych. Zapotrzebowanie na transport jest bardzo duże i nie sposób przewidzieć by ten trend miał się odmienić.

A przewozić jest co, gdyż mówiąc „transport” nie mamy na myśli tylko i wyłącznie dostarczania dóbr i towarów z miejsca A do miejsca B.

Jako firmy transportowe, rozumiemy również wszystkie te przedsiębiorstwa, które zajmują się przewozem osób.

By jednak móc działać w pełni legalnie na rynku w branży transportowej, konieczne jest uzyskanie odpowiednich zezwoleń i licencji. W tym przede wszystkim certyfikatu kompetencji zawodowych w transporcie.

Do czego potrzebny jest certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie?

Rzeczony certyfikat jest niezbędne każdemu kto chce rozpocząć działalność zarobkową w przewozie rzeczy, towarów jak i transporcie osób.

Bez tego działanie na rynku jest nielegalne i naraża taką osobę na bardzo wysokie kary finansowe jak i odpowiedzialność karną.

Jak uzyskać certyfikat kompetencji zawodowych?

Aby uzyskać licencję na przewóz towarów i ludzi trzeba przystąpić do państwowego egzaminu Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy.

Nie jest to egzamin łatwy, gdyż odpowiedzialność osoby, która ma zamiar prowadzić taką działalność jest duża, dlatego trzeba dokładnie sprawdzić czy faktycznie przystępujący do egzaminu wie oraz potrafi robić wszystko co jest od niego wymagane.

A przepisy w transporcie drogowym są ściśle uregulowane, a ich przestrzegania pilnuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Aby uzyskać wspomnianą licencję trzeba zatem zdać egzamin państwowy.

Jak dobrze przygotować się do egzaminu kompetencji zawodowych w Transporcie Drogowym?

Oczywiście, całości można nauczyć się samemu, ale nie jest to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Najlepiej jest zaufać fachowcom, którzy posiadają wiedzę na temat tego co jest najważniejsze oraz jak dobrze przygotować się do egzaminu państwowego.

Na stronie https://www.certyfikatkatowice.pl/ znajdziesz informacje jak i gdzie można zapisać się na kurs przygotowawczy do egzaminu państwowego, dzięki czemu znacząco zwiększysz swoje szanse na bezproblemowe zdanie tegoż egzaminu.

Przygotowany przez ekspertów kurs certyfikatu kompetencji to bogaty proces szkolenia, w którym poznasz nie tylko teorię, ale także zadasz praktyczne pytania, a zdobyta tu wiedza posłuży Ci w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *