Uzyskanie dopłaty do odszkodowań - jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze?

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań – jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze?

Decyzja ubezpieczyciela nie zawsze zadowala osobę poszkodowaną w zdarzeniu komunikacyjnym. Większość osób, których mienie ucierpiało w taki sposób, nie jest zadowolonych z wysokości przydzielonego odszkodowania. Zaniżanie wypłacanej kwoty to proceder, który dotyczy nawet co drugą wypłatę odszkodowania w Polsce. Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszą się dopłaty do odszkodowań.

Dopłata do odszkodowania – czym jest?

Dopłata do odszkodowania od firmy TB Ekspert (tbekspert.pl) to sposób na uzyskanie wyższej kwoty odszkodowania z OC czy AC, jeśli od zdarzenia nie minęły jeszcze 3 lata, a strony nie podpisały ugody. Dopłaty są oferowane przez firmy, które zajmują się przejmowaniem praw do roszczenia. W tym celu strony podpisują umowę cesji wierzytelności, czyli przekazania prawa do roszczeń. Osoby poszkodowane w zdarzeniach komunikacyjnych mogą przekazać prawa do swojego roszczenia, jednocześnie otrzymując gotówkę do ręki. Oczywiście firmy dokładnie analizują sprawę i sprawdzają, czy dopłata do odszkodowania będzie dla nich opłacalna. W tym celu potrzebują kosztorysu naprawy oraz decyzji ubezpieczyciela dotyczącej kwoty wypłaty. Jeśli decyzja będzie pozytywna, całą procedurę można zakończyć w kilka dni roboczych.

W jakich sytuacjach warto starać się o dopłatę do odszkodowania?

Dopłaty do odszkodowania można uzyskać w przypadku zaniżonego odszkodowania ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciele nie chcą uznawać szkody całkowitej – kiedy auto jest mocno uszkodzone, jego właściciel zwykle woli zezłomować pojazd, niż dopłacać do naprawy. O dopłatę można starać się również w przypadku uznania szkody całkowitej, kiedy jednak cena rynkowa pojazdu została zaniżona. Kosztorys ubezpieczyciela może także zawierać błędy – nagminne jest zaniżanie ceny robocizny czy obliczanie kosztów naprawy na podstawie zamienników, a nie części oryginalnych.

Czy dopłata do odszkodowania jest opłacalna?

O dopłatę do odszkodowań stara się coraz większa liczba osób, ponieważ jest to szybki sposób na pozyskanie gotówki. Kancelarie odszkodowawcze biorą na siebie całość formalności związanych z dochodzeniem prawa do wyższego odszkodowania, a ponadto dysponują fachową wiedzą w tym zakresie. Pracownicy orientują się, w jaki sposób mają prowadzić rozmowy z ubezpieczycielem oraz jakie są ich prawa. Zwykle w takich przypadkach ubezpieczyciel dla własnego spokoju wypłaca wyższą kwotę – jej wysokość ponadto co dostał już pierwotny właściciel szkody, jest wynagrodzeniem dla firmy zajmującej się kupowaniem roszczeń do odszkodowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *