Druciane stoliki kawowe kupisz w sklepie Edinos

Stoliki kawowe w nowoczesnym stylu

Stolik kawowy to niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania. Ten z pozoru banalny mebel potrafi nadać przestrzeni odpowiedni klimat i dopełnić design. Warto więc dobrze zastanowić się, na jaki stolik ostatecznie się zdecydujemy. Nowoczesne stoliki kawowe charakteryzuje obecność szkła, metalu, płyt akrylowych czy industrialnego betonu. Można jednak postawić na elementy wykończenia bardziej delikatne nie tracąc przy tym charakteru nowoczesności. Mowa tutaj o stolikach z elementami drucianymi. 

Druciane stoliki kawowe

Takie stoliki znajdują zastosowanie przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ sprawiają wrażenie lekkich, delikatnych, „przestrzennych”, a więc nie zajmują dużo miejsca.

Niesamowicie modne w ostatnim czasie geometryczne wzory często pojawiają się podczas projektowania takiego rodzaju mebli. Dzięki zastosowaniu różnej kolorystyki pasują do każdego wnętrza i dopełniają przestrzeń tworząc niebanalny efekt. Dodatkowo mogą służyć jako miejsce przechowywania książek, gazet, artykułów i innych. 

Stoliki druciane – umiejscowienie i zastosowanie

Kiedy zdecydujemy się na stolik druciany warto zastanowić się, do czego ma nam służyć i w jakim pomieszczeniu będzie się znajdować. Ułatwi nam to wybranie odpowiedniego modelu. Na rynku pojawiają się różne rodzaje stolików drucianych. Niektóre z nich są bardzo delikatne, lekkie, sprawiają wrażenie ażurowej konstrukcji. Taki model świetnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, sypialniach w stylu romantycznym, ale z nutą nowoczesności. Jeśli zdecydujemy się dodatkowo na jasne kolory mebel taki zyska jeszcze finezji. Wybierając bardziej masywne konstrukcje w ciemnych kolorach, stoliki sprawdzą się w salonach w stylu industrialnym lub w biurach z ciężkimi masywnymi meblami.

Jak widać stoliki druciane znajdują zastosowanie niemal w każdym pomieszczeniu. Jednak mają też swoje wady. Znaczna większość takich mebli jest droga. Duża popularyzacja mebli z motywami geometrycznymi, uniwersalność stylu nowoczesnego, jaki prezentują i ciekawy design sprawiają, że często ceny takich stolików znacznie przewyższają ceny podobnych mebli wykonanych z innego tworzywa. Poza tym decydując się na taki rodzaj stolików musimy zrezygnować z szuflad i półek. Przez co, jeśli będziemy chcieli schować jakiś przedmiot i nie zostawiać go na widoku, zmusi nas to do zainwestowania w kolejny mebel, co z kolei wiąże się z dodatkowym zagospodarowaniem wnętrza.

Jeden element pokoju może nadać pomieszczeniom niepowtarzalny charakter. Stoliki druciane są świetnym rozwiązaniem do takich zabiegów. Możemy zaadaptować je i dopasować do niemal każdego stylu, jednak najlepiej sprawdzą się w nowoczesnym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *