Skutecznie sposoby na efektywne zarabianie bitcoinów

Skuteczne sposoby na efektywne zarabianie bitcoinów

Zanim przejdziemy do analizy skutecznych sposobów na efektywne zarabianie bitcoinów najpierw zaczniemy od przedstawienia definicji tej kryptowaluty. Bitcoin jest definiowany jako innowacyjna sieć płatności i nowy rodzaj pieniądza. Bitcoin jako kryptowaluta pojawiła się na rynku w roku 2009. jej twórcą jest Satoshi Nakamoto.   

Pomimo, iż transakcje przeprowadzone na Bitcoinach pozwalają na osiągniecie dużych zarobków, niestety nie dają gwarancji zysku i wiążą się one z wysokim ryzykiem utraty kapitału. Transakcje na bitcoinach wymagają od osób je przeprowadzających zaangażowania.

Sposoby zarabiania bitcoinów

Sposobów na zarabianie na bitcoinach jest wiele – najpopularniejszą metodą jest spekulacja na giełdzie. Transakcje przeprowadzane na giełdzie wymagają wkładu finansowego. Kursy kryptowalut w tym bitcoinów ulegają wielkim zmianom dlatego spekulacja na giełdzie jest znakomitym sposobem ich zarobienia. Można to czynić z różną częstotliwością i na różne sposoby, wśród których wyróżniamy:

  • Day trading  – opiera się na dokonywaniu codziennych transakcji na giełdzie, bazuje na niewielkich wahaniach kursów. Decyzje podejmowane są w oparciu o analizę wykresów wahań kursowych. Metoda ta wymaga wielkiego zaangażowania, polecana jest dla osób posiadających doświadczenie.
  • Arbitraż – opiera się na wahaniach kursowych na giełdach kryptowalut. Każda giełda to odrębny twór, dlatego w poszczególnych dniach na poszczególnych giełdach cena bitcoinów może się różnić. Metoda ta polega na zakupie kryptowaluty na jednej giełdzie i jej natychmiastowym sprzedaniu na drugiej. Ta metoda charakteryzuje się małym ryzykiem, ale również minimalnymi zarobkami.
  • Handel z dźwignią – to transakcje na pożyczonych bitcoinach, które pozwalają na zwiększenie kapitału bazowego. Metoda ta jest niezwykle ryzykowna, polecana jest osobom z dużym doświadczeniem.
  • Holding – polega na długoterminowym przechowywaniu kryptowaluty, opiera się na znacznych wahaniach kursowych.

Inne metody zarabiania niewymagające dużych nakładów finansowych

Oprócz transakcji giełdowych na bitcoinach można zarabiać poprzez posiadanie strony internetowej w formie sprzedaży powierzchni reklamowej (sprzedaż miejsca na baner lub inna reklamę graficzną), publikację artykułów sponsorowanych czy też promowanie programów partnerskich. Opisane sposoby nie przyniosą jednak spektakularnych zarobków. Metoda ta wymaga niewielkich nakładów finansowych w postaci stworzenia i utrzymania strony internetowej. Wymaga również zaangażowania, aby treści na stronie były atrakcyjne dla czytelników.

Bitcoiny można również pomnożyć z wypłacanych odsetek. Prostą metodą są pożyczki bitcoinowe lub kontrakty SWAP (pożyczanie bitcoinów osobom korzystającym z dźwigni). Dodatkowo niektóre firmy z branży kryptowalut oferują udział w zyskach co może być dodatkowym sposobem na pomnożenie zarobków.

Istnieją również metody kontrowersyjne jak np. kasyna bitcoinowe – metoda oparta na hazardzie.

Jak widać sposobów na zarobienie bitcoinów jest wiele. Należy jednak pamiętać, ze są to transakcje ryzykowne. Aby odnieść sukces należy ciągle pogłębiać swoją wiedzę o rynku kryptowalut. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *