Skarpety hurt – ceny

Skarpety hurt – ceny

Skarpety to niezbędny element garderoby każdego człowieka, dlatego nie można się dziwić, że popyt na nie jest naprawdę duży. Jest to doskonała okazja, aby zrobić dobry interes – pod warunkiem że zna się dobre źródła tego towaru. Jak wypadają skarpety pod względem cenowym? Czy różnica pomiędzy sprzedażą hurtową a detaliczną jest duża? Gdzie najlepiej jest zamawiać dostawy nowych produktów? Przed podjęciem jakichkolwiek działań, należy odpowiedzieć sobie na te pytania.

Jakość i ceny skarpetek z hurtowni

Wpływ na cenę skarpet ma przede wszystkim ich faktyczna jakość oraz marka. To oczywiste, że lepsze gatunkowo produkty nie będą należały do najtańszych. Nie oznacza to jednak, że nie można natrafić na prawdziwe perełki oraz oferty przewidujące niemałe zniżki. Jeśli naszym celem jest poważny biznes, to rozsądnym pomysłem wydaje się nawiązanie długotrwałej współpracy z konkretnym producentem. Jako stały klient zapewniamy sobie liczne przywileje oraz lepsze traktowanie ze strony dostawcy, dla którego każdy taki konsument jest na wagę złota.

Jak w takim razie prezentują się ceny oferowane przez hurtownie? Standardowe skarpetki o przeciętnej jakości kosztują około 1 złotówki za parę, czyli naprawdę niewiele. Ceny jednak szybko rosną, jeśli przeglądamy bardziej wyspecjalizowane, unowocześnione egzemplarze. Skarpety z górnej półki kosztują od pięciu do dziesięciu razy tyle, co ich zwykłe odpowiedniki, lecz możemy przy tym spodziewać się, że odsprzedamy je z proporcjonalnym zyskiem.

To mit, że skarpety z hurtowni są jakościowo gorsze od tych, które sprzedaje się detalicznie. Nawet produkty znajdujące się w ofertach ekskluzywnych, designerskich sklepów w pewnym momencie przeszły obrót właśnie w hurtowni. Powodem obniżonych cen hurtowych są duże zamówienia, które takie placówki obsługują.

Skarpetki sprzedawane detalicznie – czy jest różnica?

Detaliczna sprzedaż skarpetek przyciąga przede wszystkim klientów indywidualnych, którym zależy wyłącznie na pokryciu własnych potrzeb, ewentualnie kupując parę czy dwie dla swoich bliskich. To zrozumiałe, że osoby takie nie zdecydują się na hurtowe zamówienie, które jest dla nich zwyczajnie nieopłacalne. Ale czy zakupy detalicznych skarpetek są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy?

Pomimo oczywistej ceny, wyższej niż w hurtowni, skarpetki nabywane detalicznie mają swoje zalety:

  • Można bardziej zróżnicować swój asortyment
  • Łatwiej jest dobrać ekskluzywne produkty
  • Nie trzeba decydować się na duże zamówienie

Zawsze warto jest wziąć każdą z tych opcji pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *