Pożyczka pod zastaw w lombardzie Zielona Góra – Warunki Zastawu
Na czym polega pożyczka pieniężna pod zastaw?
Jest to udzielenie kredytu gotówkowego na czas określony pod zastaw przedmiotu.
Jak wygląda procedura zastawu?
Na początku dany przedmiot jest wyceniany przez pracownika lombardu, który chce znać zdolność kredytową klienta i podczas podpisania umowy zadaje m.in. pytania: jaka kwota interesuje zastawiającego i na co przeznaczy pożyczone pieniądze. Następnie pożyczkobiorca musi przedłożyć swój dowód tożsamości wraz ze zdjęciem, ponieważ osoby niepełnoletnie nie mogą zawierać transakcji. Udzielenie kredytu zależy od wartości przedmiotu (meble, laptopy, telefony, sprzęt RTV i AGD, złoto, srebro itp.). Umowa zawierana jest na jeden miesiąc, po tym czasie trzeba wykupić przedmiot lub można przedłużyć czas zastawu. Po dopełnieniu wszelkich formalności podpisywana jest umowa przez obydwie ze stron (zastawiający – pracownik lombardu) i następuje wypłata ustalonej kwoty.
Zalety pożyczki w lombardzie:
- szybkość uzyskania pieniędzy
- możliwość spłaty zadłużenia w ratach
- ewentualny dojazd do klienta
- pełna dyskrecja transakcji
- negocjacje ceny zastawu
- możliwość przedłużenia spłaty zadłużenia
Wady pożyczki w lombardzie:
- oprocentowanie ( większa kwota spłaty pożyczki)
- strata przedmiotu w przypadku zaniedbania w spłacie pożyczki (przedmiot zostaje sprzedany na poczet spłaty zadłużenia)
Pożyczka pod zastaw nieruchomości
Dla osób, które bardzo szybko potrzebują gotówki, możliwe jest zastawienie nieruchomości (domu lub mieszkania). Lokal nie musi być własnościowy, ale może należeć do rodziny bądź osób trzecich. Następny rodzaj nieruchomości to działka (rekreacyjna, rolna, gruntowa, czy budowlana). Właściciele firm również mogą zastawić nieruchomość, są to m.in hale i linie produkcyjne, maszyny, narzędzia i urządzenia. Kolejnym źródłem zastawu jest samochód, który może być użytkowany nawet podczas trwania umowy, a do jej zawarcia nie jest potrzebna rozdzielność majątkowa.
Typy pożyczek pod zastaw domu lub mieszkania:
- pożyczka pod przewłaszczenie
Pożyczkobiorca przepisuje własność nieruchomości na pożyczkodawcę ( na okres trwania umowy), a po spłacie zadłużenia nieruchomość automatycznie staje się znów własnością klienta.
- pożyczka pod hipotekę
Wariant mniej korzystny dla klienta, pożyczkodawca dokonuje wpisu do księgi wieczystej domu lub mieszkania klienta, co daje mu pierwszeństwo w spłacie zadłużenia w przypadku sprzedaży lub licytacji nieruchomości.