Płyty z tworzyw sztucznych – zalety plexi wykonanej na wymiar

Plexi cięta na wymiar – zalety takiego rozwiązania

Tworzywa sztuczne mają mnóstwo zastosowań, w przeróżnych branżach. Plexi, czyli szkło akrylowe nie jest wyjątkiem. Plexi charakteryzuje się idealną przezroczystością (choć istnieje jej mleczna odmiana), łatwością w obróbce i możliwością nadawania jej różnej grubości. W podstawowej wersji jest bezbarwna, bez problemu można ją jednak zabarwić na dowolny kolor. Obecnie większość firm oprócz oferowania swoim klientom możliwości kupienia gotowych, standardowych produktów, umożliwia im również kupno produktów ze szkła akrylowego, przygotowywanych na zamówienie.

Do zalet szkła akrylowego wykonywanego na wymiar należy przede wszystkim perfekcyjne dopasowanie do potrzeb konkretnego klienta. Zarówno pod względem grubości, wielkości, jak i kształtu. Choć plexi jest materiałem prostym w obróbce, to jednak do cięcia jej potrzebne są konkretne narzędzia. W praktyce lepiej zostawić ewentualną obróbkę firmie, od której zamawiamy szkło akrylowe. Kupując produkt przygotowany na zamówienie możemy mieć pewność, że będzie on dokładnie taki, jaki jest nam w danej chwili potrzebny.

Co można przygotować z plexi ciętej na wymiar?

Szyldy reklamowe, stojaki, gadżety reklamowe, ekrany ochronne… Wybierając plexi na wymiar, możemy wybrać również jej wykończenie. Na rynku można znaleźć szkło akrylowe przezroczyste, fluorescencyjne, satynowe, matowe, lustrzane, przydymione i mleczne. Dzięki takiej mnogości wykończeń można wybrać to, które najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Niezależnie od rodzaju plexi, można ją przyciąć w odpowiadający nam kształt i rozmiar.

Dzięki zamawianiu szkła akrylowego o konkretnych parametrach, zyskujemy możliwość zrealizowania każdego projektu, zgodnie z naszymi  wyobrażeniami. Ekrany reklamowe dowolnej wielkości, ramki na zdjęcia lub plakaty o fluorescencyjnych brzegach, gadżety firmowe o dowolnym, wybranym przez nas kolorze… Możliwości są naprawdę duże! Ogranicza nas głównie nasza wyobraźnia. Zamawiając plexi na wymiar, możemy również poprosić o wywiercenie w niej otworów, jeżeli np. planujemy zawiesić jakiś ekran. Dużym plusem zamawiania produktów ze szkła akrylowego jest również ich prosty montaż. W wielu przypadkach plexi jest od razu gotowa do użycia. W innych wymaga np. skręcenia lub sklejenia dwóch elementów.

Szkło akrylowe to stosunkowo wytrzymały materiał, odporny na promieniowanie UV. Dodatkowo, w przypadku uszkodzenia, plexi rozpada się na kawałki o tępych zakończeniach. Dzięki temu można ją bezpiecznie wykorzystać np. do wykonania kabiny prysznicowej lub przeszklenia w drzwiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *