Piece do saun firmy Harvia

Piece do saun firmy Harvia

Fińskie przedsiębiorstwo Harvia, które do dnia dzisiejszego pozostało rodzinną firmą, założone zostało w 1950r. Przez 60 lat prężnie się rozwijała i obecnie jej spółki zatrudniają ok. 300 osób. Firma specjalizuje się głównie w produkcji pieców do saun fińskich i parowych, i tych dużych i tych małych – łazienkowych oraz ich wyposażenia. Piece mogą być wykorzystywane zarówno do ogrzewania z wewnątrz pomieszczenia, jak i z zewnątrz, z sąsiednich pomieszczeń i oddzielnych budynków. Ceny są konkurencyjne, a wszystkie produkty są wykonane z materiałów najwyższej klasy, zgodnie z wszelkimi wymaganiami i normami oraz z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa.

Firma w swojej ofercie posiada piece elektryczne oraz piece opalane drewnem, przystosowane do wykorzystania nie tylko w dużych obiektach użyteczności publicznej, ale i w małych oraz rodzinnych saunach. Piece Harvia charakteryzują się bardzo estetycznym i nowoczesnym wykonaniem oraz ekonomicznym ich użytkowaniem. Sprawdzone i polecane przez wielu użytkowników indywidualnych i przez firmy świadczące usługi kąpieli w saunach.

Piece Harvia do małych saun

Dla małych saun polecane są piece typu Delta, Delta EE, Delta Combi lub Vega Compact. Posiadają one dużą komorę na kamienie, kompaktową obudowę ze stali nierdzewnej i są bardzo wydajne, a konstrukcja wykonania pozwala na umieszczanie ich w narożnikach, co daje możliwość lepszego zagospodarowania przestrzeni. Większość tych pieców ma wbudowany panel sterujący, a tylko niektóre wymagają zewnętrznego sterownika.

Piece Harvia do dużych saun

Dla saun rodzinnych poleca się modele pieców takie jak: Virta, Cilindro, Kivi, Globe czy Moderna, z oddzielnymi często podświetlanymi panelami sterującymi. Typ pieca Legend, Profi, Club czy Senator polecany jest do dużych saun w obiektach użyteczności publicznej. Platynowe stalowe ramy mieszczą dużą ilość kamieni, które gromadzą ciepło, co z kolei zapewnia odpowiednią wilgotność w saunie. Potrafią nagrzewać saunę przez długie godziny dla wielu przebywających w nich osób.

Wszystkie piece firmy Harvia mają nieograniczone możliwości, ciekawe wzornictwo, są łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska. Można umieścić je w dowolnym wybranym przez nas miejscu. Na ścianie, stojaku lub podwieszone pod sufitem, zależnie od pomieszczenia, w którym mają zostać zainstalowane. Nagrzewają saunę do odpowiedniej temperatury szybko i cicho. Zapewniają niezapomniane doznania i gwarantują luksus podczas kąpieli.

Piece Harvia – ceny

Ceny pieców są bardzo zróżnicowane, zależnie od modelu, rodzaju, wielkości, wyposażenia, materiału z jakiego są wykonane i przeznaczenia. Przykładowo za piec typu Profi lub Club będziemy musieli zapłacić w granicach minimum 4 000 zl. Deltę czy Deltę EE kupimy już za ok. 2 000 – 3 000 zł. Natomiast duże piece do saun publicznych to już koszt powyżej 5 000 do nawet 10 000 zł. ale trzeba pamiętać o jednym. Jest to wydatek może spory ale opłacalny bo przy odpowiednim jego użytkowaniu, dbałości o ciągłość i miarowość jego pracy oraz przy systematycznej konserwacji zgodnej z zaleceniami producenta, będzie on nam służył przez co najmniej kilka lub kilkanaście lat.

Więcej o piecach do saun firmy Harvia dowiesz się ze strony: www.saunahome.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *