Okładka gazety szablon - generatory okładek online

Okładka gazety szablon – generatory okładek online

W dzisiejszym świecie tworzenie i dzielenie się efektami swojej pracy jest bardzo proste. Narzędziem, które umożliwia działalność tego typu jest oczywiście internet. Za jego pomocą każdy może stworzyć swój własny portal informacyjny czy magazyn. Właśnie ten drugi przykład staje się coraz bardziej popularny.

Tworzenie własnego magazynu stawia przed twórcą pewne wymagania. Oczywiście oprócz wartościowych treści, magazyn internetowy musi charakteryzować się estetycznym wyglądem. Taką estetykę ciężko zapewnić tylko i wyłącznie własnymi siłami. Nie każdy przecież ma umiejętności graficzne. Ich brak nie stanowi jednak dla dzisiejszego twórcy żadnych problemów. Istnieje wiele internetowych generatorów, dzięki którym można stworzyć nie tylko szablony stron, ale i całych okładek.

Programy służące do tworzenia okładek

Canva

Najbardziej znanym programem pozwalającym na stworzenie okładki magazynu jest Canva. Narzędzie jest bardzo znane ze względu na swoją prostotę. Okładka tworzona za pomocą programu Canva to przede wszystkim wrzucony do internetu obrazek połączony z tekstem. Jeżeli chodzi o tekst, Canva ma bardzo dużo za oferowania. W bazie programu jest bardzo dużo fontów oraz prostych grafik, które w pełni pomogą stworzyć niepowtarzalną okładkę, która nie tylko będzie unikalna, ale może mieć także dosyć duże walory estetyczne.

RealCover

Drugą możliwością jest RealCover. Program ten daje gotowe rozwiązania, które jednak sprawiają, że program daje o wiele mniej możliwości twórczych. Projektujący grafikę operuje tutaj już na gotowych szablonach, które jednak może zmieniać. Oczywiście wprowadzone zmiany nie będą kolosalne, dlatego jest to program dla osób, które są w stanie pogodzić się z faktem, że w internecie mogą funkcjonować podobne stylistycznie magazyny.

Lista programów nie jest jednak zamknięta. Istnieje bardzo dużo generatorów okładek online, które mogą być wykorzystywane przez każdego. Można wymienić chociażby Placelt, Pulp-o-Mizer, Madmagz czy Fakezine. Możliwości jest naprawdę dużo i to całkowicie darmowych. Warto spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *