Odzyskiwanie danych z laptopa Kraków – cennik

Odzyskiwanie danych z laptopa Kraków – cennik

Laptopy, chociaż wygodne i podręczne, w gruncie rzeczy są dość delikatnymi urządzeniami. W porównaniu do komputerów stacjonarnych, ewentualne naprawy czy wymiany podzespołów laptopa są trudniejsze, a często także bardziej kosztowne. Ten sam problem pojawia się w przypadku odzyskiwania danych z dysku.

Jeśli w wyniku awarii lub wypadku utraciliśmy ważne dla nas pliki, to jedynym rozwiązaniem problemu jest zwrócenie się do profesjonalnego serwisu komputerowego, który w swojej ofercie posiada usługi związane z ich odzyskiwaniem. Na przestrzeni kilku ostatnich lat zabieg ten znacząco zyskał na popularności. Dlaczego? Za taki stan rzeczy odpowiada głównie zwiększenie jego przystępności oraz znaczne obniżenie cen. Kiedyś na odzyskiwanie danych mogły pozwolić sobie wyłącznie służby śledcze i duże korporacje, dziś powszechnie decydują się na nie także osoby prywatne, które nie zabezpieczyły swoich nośników danych w odpowiedni sposób.

O jakich kosztach mowa?

Jeśli interesują nas tego typu usługi, to zauważymy, że przeglądając oferty różnych firm w Internecie zazwyczaj nie spotkamy się z jasno wyznaczonym cennikiem. Jest to kwestia bardzo interesująca, gdyż na koszt odzyskiwania danych wpływa wiele czynników.

Rodzaj uszkodzenia a cena

Jednym z najważniejszych czynników, które dyktują cenę odzyskania danych, jest rodzaj uszkodzenia dysku. Wśród tych można wyróżnić:

  • Uszkodzenia logiczne
  • Uszkodzenia mechaniczne (fizyczne)
  • Uszkodzenia techniczne (nieinwazyjne)

Największe problemy napotykane są przy inwazyjnych uszkodzeniach mechanicznych, najczęściej powstałych w wyniku wywarcia fizycznej presji na dysk. Siłą rzeczy, przywracanie plików z takiego nośnika jest droższe, gdyż wymaga znacznie większego wkładu pracy.

Pozostałe czynniki wpływające na cenę

Zanim poznamy koszt odzyskania danych oraz to, czy zabieg ten jest w ogóle możliwy, należy odesłać urządzenie do laboratorium na ekspertyzę. W zależności od konkretnej oferty, zabieg ten może być darmowy lub odpłatny, co należy wliczyć do całkowitego rachunku. Nie można zapomnieć także o dodatkowych promocjach oraz zniżkach dla stałych klientów, dlatego warto jest zaznajomić się z bonusami, które nam przysługują.

Po pewnym czasie powinniśmy zostać poinformowani o szczegółach. Okres oczekiwania również wpływa na cenę, gdyż większość firm oferuje kilka wariantów swoich usług – od standardowych po przyspieszone. Za dodatkową opłatą możemy odebrać swój laptop w ekspresowym tempie, co w niektórych, nagłych przypadkach wydaje się być bardzo atrakcyjną perspektywą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *