Najpiękniejsze kustodia

Najpiękniejsze kustodia

Kustodia to piękne małe naczynie liturgiczne, które najczęściej służy nam do tego, abyśmy przechowywali w nim Ciało Pańskie, ale tylko wtedy gdy nie znajduje się ono w monstrancji. Gdy już zostanie dokonana Adoracja Najświętszego Sakramentu, księża przełożą hostię z monstrancji do kustudium.

Od wielu lat kustodia służy w kościele katolickim jako naczynie liturgiczne i najczęściej przypomina puszkę, która oparta jest na nóżce i jej celem jest przechowywanie Najświętszego Sakramentu.

Materiał, z jakiego są wykonane to głównie mosiądz, który później powlekany jest jeszcze złotem galwanicznym. Jednak można również poprosić o pozłacanie kustodia w dowolnych miejscach, które wybierzemy.

Jakie są dostępne na rynku kustodia, z czego są wykonane i Ile kosztują?

1. Kustodium gotyckie PB 2 – kustodium to zostało posrebrzane oraz pozłacane 24 karatowym złotem. U podstawy tego kustodium zauważymy wizerunki ewangelistów. Wysokość tego kustodium wynosi 29 cm. Jego cena wynosi 2350zł.

2. Kustodium srebrne – mamy tutaj bogato zdobione naczynie liturgiczne, który posiada srebrną podstawkę oraz patrząc na całe kostudium widzimy, że zadbano tutaj o każdy nawet najmniejszy detal. Aktualnie kosztuje 1495zł.

3. Kustodia KS 108 – na tym kustodium widzimy pozłacanego 24-karatowym złotem baranka. Jego wysokość wynosi 21 cm. Możemy zakupić za 969zł.

4. Kustodie KS 107 – w tym kustodium została zastosowana szybka, a całe również jest pozłacane 24-karatowym złotem oraz posiada wysokość równą 21 cm. Kupimy w granicach 969zł.

5. Custodium 005 – już jest nieco mniejsze, ponieważ ma 20 cm, jest wykonane z mosiądzu wysokiej jakości i również jest pozłacane. Można je zdobyć za 770zł.

6. Kustodium pozłacane 006 – wysokość tego kustodium wynosi 19 cm, możemy tutaj dokonać indywidualnego grawera i zamówimy już za 785 zł.

7. Kustodium pozłacane 007 – naczynie to zostało wykonana z mosiądzu posiada, pozłacaną zdobiona nóżkę, a jego wysokość wynosi 24 cm. Jego cena również wynosi 785 zł.

8. Custodium 205 006 – to kustodium wykonane zostało z takich samych materiałów jak Custodium 005, ale jego wysokość jest jeszcze mniejsza, bo ma już tylko 18 centymetrów. Zamówimy już za 210zł.

9. Kustodium C-0113 – to naczynie liturgiczne zostało pozłacane oraz posiada szkło i zamówimy już za 993 zł. Możemy tutaj poprosić również o zaprojektowanie indywidualnego grawera.

10. Kustodium pozłacane 003 – cena tego naczynia wynosi 856 zł i tutaj także możemy skorzystać z możliwości grawerowania. Kustodiom to jest pozłacane, a jego wysokość wynosi 20 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *