Najładniejsze plaże nad Bałtykiem

Najładniejsze plaże nad Bałtykiem

Nierzadko przy wybieraniu miejsca docelowego na wakacje czy to z całą rodziną, czy to z partnerem lub znajomymi, szukamy miejsc uważanych za najpiękniejsze. Nie zawsze ze względu na chęć podziwiania zachodów słońca w najlepszych strategicznie miejscach, ale dla samego faktu przekonania się, „jak jest” w tych najładniejszych miejscach. I oczywiście dla zrobienia sobie kilku dobrych zdjęć. A więc – zaczynamy.

Miejsce numer jeden: Świnoujście

Za najbardziej urzekającą plażę nad polskim morzem została uznana ta znajdująca się właśnie w Świnoujściu. Rozciąga się na dziesięciokilometrowej długości pasie o niebywałej szerokości – dwustu metrów w najbardziej okazałym miejscu. To mniej więcej tyle, ile mierzy Pałac Kultury, co prawda bez iglicy, lub Sky Tower we Wrocławiu. Woda przy tej plaży jest również zwykle najcieplejsza, a to za sprawą płytkiego raz bezpiecznego zejścia do wody. To również jedyna taka plaża na polskim wybrzeżu, która jedenastokrotnie otrzymywała tytuł Błękitnej Flagi, jednego z najważniejszych plażowych odznaczeń.

Miejsce numer dwa: Trzęsacz

Jak się okazuje, ta malownicza, wiejska i sielska miejscowość zachwyca nie tylko runami kościółka czy słynnym już Parkiem Wieloryba, nadmorską kolejką wąskotorową, ale również niesamowitą plażą. Sama plaża nie ma ogromnych rozmiarów, ponieważ rozpościera się na powierzchni dwóch kilometrów długości i czterdziestu metrów szerokości, jednak ma coś, czego nie mają inne: otaczający ją klif, sięgający – obrazowo – niemal piątego piętra bloku. Widok z niego jednak rozpościera się znacznie lepszy,  niż na naszych szarych piątych piętrach, na których spędzamy całą resztę roku.

Miejsce numer trzy: Sopot

Tego miasta w zasadzie nie trzeba zachwalać – każdego roku doskonale  broni się samo. Jest w tym tak dobre, że w 2016 roku trafiło na łamy gazety „The Sun’ wprost z Wielkiej Brytanii, która rozpływała się w zachwytach nad urokami Sopotu. Można w tym miejscu poczuć europejskiego ducha luksusu – w jednym miejscu można znaleźć najlepsze hotele oraz restauracje, ale także niesamowicie czystą i zadbaną plażę o złotym piasku, niepokojąco urzekające zachody słońca i klimat, który jest absolutnie nie do podrobienia.

Każde z tych miejsc posiada swoją specyfikę, każde z nich nagradzane jest ze względu na inne walory. Dla jednych będzie się liczyć bliskość doskonałego hotelu, dla innych – bliskość niczym nieskrępowanej natury. Dobrze więc, że polskie wybrzeże posiada coś w sam raz dla  absolutnie każdego.

Apartamenty – Dane Kontaktowe

CityArt Apartamenty
Adres: ul. Cicha 6B, lok. 1, 78-100 Kołobrzeg
Telefon: +48 509 824 992
http://apartamentykolobrzeg.eu/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *