Montaż szklanej balustrady - krok po kroku

Montaż szklanej balustrady – krok po kroku

Balustrady zewnętrzne i wewnętrzne, przede wszystkim mają za zadanie, zapewnienie bezpieczeństwa. Można je zamontować na balkonie, tarasie lub przy schodach. Barierki to także, dodatkowy element dekoracyjny. Powinny one współgrać, z wystrojem domu, czy mieszkania, a także z elewacją budynku. Decydują się na zakup balustrad, można skorzystać z usługi profesjonalnego montażu, którą oferuje większość sklepów lub zamontować je samodzielnie. Konstruowanie barierki nie jest trudne i z pewnością każdy podoła temu zadaniu i osiągnie satysfakcjonujący efekt.

Jak zamontować balustrady szklane?

Przede wszystkim warto zdecydować się na balustrady szklane, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Szkło powinno być nietłukące i odporne na czynniki mechaniczne. W pierwszej kolejności trzeba dokonać odpowiednich pomiarów. Dzięki temu, będzie można określić ile elementów trzeba będzie zamówić. Warto zdecydować się na balustrady szklane systemowe, które konstruuje się z pojedynczych elementów.

Montując balustrady szklane wewnątrz, trzeba dociąć ceowniki, a potem dokładnie je wygładzić i wywiercić w nich otwory, w odległości około 40 centymetrów. W następnej kolejności, trzeba je dokleić i dokładnie wzmocnić wkrętami. Kolejnym etapem prac, jest opracowanie profili. Trzeba je dociąć i zamontować do przygotowanych boków schodów lub tarasu. W przygotowane profile, można wsunąć elementy szklane. Z pewnością gotowe balustrady będą się świetnie komponowały z nowoczesnymi wnętrzami, które utrzymane są w stylu minimalistycznym.

Decydując się na usługę montażu przez profesjonalistów warto zapoznać się z ofertą tego producenta balustrad – https://producentbalustrad.pl/balustrady-szklane-warszawa/

Samodzielny montaż szklanej balustrady

Samodzielnie montując balustrady, trzeba pamiętać o tym, żeby miały one  wysokość, równą min. 90 cm. Jest to bardzo ważne, dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu. Dopierając poszczególne elementy, z których powstanie barierka, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby pasowała ona do wystroju. Montaż balustrad systemowych jest bardzo prosty. Przy odrobinie dobrych chęci i czasu oraz przy posiadaniu odpowiednich narzędzi i mocnych wkrętów, bardzo szybko można osiągnąć zamierzony efekt.

Samodzielnie można osiągnąć, bardzo profesjonalny efekt, który będzie się prezentował równie dobrze, jak praca profesjonalistów. Należy zadbać o wszelkie szczegóły, niedopracowanie mniejszych elementów, może mieć duże znaczenie dla bezpieczeństwa, komfortu i estetyki. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie elementy były równe, odpowiednio zakończone i mocno przymocowane. Dzięki temu barierki szklane, będą spełniały swoje zadanie przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *