Melanotan – opalenizna bez solarium

Melanotan – opalenizna bez solarium

Opalenizna bez solarium to marzenie wielu kobiet, które pragną zadbać o piękną skórę w okresie letnim. Czym jest Melatonan? W jaki sposób działa ten preparat? Jakie zalety ma korzystanie z niego?

Melatonan II

Melatonan jest preparatem, który pozwala uzyskać opaleniznę bez konieczności odwiedzania solarium. To substancja będąca analogiem melantropiny, czyli hormonu mającego za zadanie pobudzać wydzielanie melaniny z melanocytów. Odpowiada ona za rozpraszanie ziarenek pigmentu w naszej skórze, przez co dochodzi do jej pigmentacji. Wyróżnić można dwa preperaty tego typu – Melatonan I oraz Melatonan II. Ten pierwszy został przetestowany mając na względzie choroby związane z nadwrażliwością skóry na światło. Natomiast drugi preparat występuje w postaci spray’u do nosa lub w formie zastrzyków. Przebadano go pod względem przydatności w dysfunkcjach w sferze seksualnej (u kobiet w przypadku zaniku pobudzenia seksualnego, a u mężczyzn w zaburzeniach erekcji).

Działanie Melatonanu

Melatonina jest odpowiedzią organizmu na ciemnienie skóry latem i ma za zadanie lekko chronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami, jakie wywołują promienie UV. Dla organizmu nadmierne działanie promieni słonecznych może być bardzo groźne, o czym warto pamiętać – niebezpieczne ilości prowadzą do chorób skóry oraz problemów zdrowotnych. Opalenizna uzyskana dzięki działaniu Melatonanu pozwala skórze szybko się zregenerować, gdyż preparat zaprojektowano tak, aby stymulować organizm do opalania, jednocześnie bazując na jak najmniejszej ekspozycji na działanie promieni UV. Okazuje się, że uzyskana opalenizna utrzymuje się nawet do kilku tygodni, dlatego stwierdzić można, że uzyskane efekty są trwałe. To bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto opala się na czerwono lub walczy z alergiami słonecznymi. Co ciekawe, peptyd posiada też taką zaletę, że u mężczyzn wpłynąć może na zwiększenie skłonności do erekcji. Zastrzyk zastosować wtedy należy kilka godzin przed planowanym zbliżeniem, natomiast działanie utrzymuje się nawet do dwunastu godzin.

Melatonan to specyficzny preparat, który występuje w dwóch wersjach – jako Melatonan I oraz Melatonan II. Pozwala szybko uzyskać piękną, brązową skórę, bez konieczności ekspozycji na słońcu. Ma on swoich zwolenników, jak i przeciwników. Pamiętać należy o odpowiednim dawkowaniu a także o tym, że czasami wystąpić mogą niepożądane skutki uboczne. Brązowa skóra latem to marzenie wielu osób, które osiągnąć można stosują preparaty, jakie znajdziemy na rynku. Dzięki temu możemy zapomnieć o wizytach na solarium i często szkodliwym dla skóry opalaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *