Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z niemałymi kosztami. Na rozwój firmy niezbędne są środki finansowe. Co zrobić w sytuacji, gdy nie ma się własnych środków na rozwinięcie działalności? Mało jest banków, które udzielą kredytu firmowego już od pierwszego dnia działalności. Otrzymanie kredytu dla firm dopiero rozpoczynających funkcjonowanie jest na pewno sprawą nie łatwą, ale nie jest to niemożliwe. Na rynku można odszukać oferty banków i firm pozabankowych wyspecjalizowanych w tego rodzaju kredytach na start.

Pożyczka od firm pozabankowych

Najszybszym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków na sfinansowanie działalności jest udanie się do jednej z wielu firm pozabankowych. Co istotne, tego rodzaju środki można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Może, to być na przykład wyposażenie nowego stanowiska pracy, zakup specjalistycznego oprogramowania czy towarów. W firmach pozabankowych nie wymagane są poręczenia, dodatkowe zabezpieczenia, z reguły do tego, aby otrzymać środki finansowe wystarczy wypełniony wniosek plus dowód osobisty. W większości tego rodzaju firm wszystkie formalności można załatwić drogą online.

Banki – kredyt dla przedsiębiorstwa

Banki mają o wiele większe wymogi restrykcyjne. Kredyt dla przedsiębiorstwa, które dopiero powstaje, jest dla banków mocno ryzykowny. W przypadku nowo powstającej firmy nie ma możliwości, aby ocenić zdolność kredytową. Nowa firma nie może wykazać się takimi dokumentami jak: historia rachunku bankowego czy zeznania podatkowe za lata poprzednie. W przypadku działalności, która dopiero powstała, banki mogą bazować jedynie na przewidywanych dochodach. W zawiązku z tym, że kredyt na nową firmę jest dla banków pewnym ryzykiem, to mało jest banków, które ten rodzaj kredytu mają w swojej ofercie. Po wnikliwej analizie, można znaleźć banki, które oferują kredyt dla firm już od pierwszego dnia działalności. Pomimo ryzyka związanego z kredytem udzielają one tego rodzaju kredytów, ponieważ w przyszłości młody przedsiębiorca może okazać się klientem niezwykle rentownym.

Kredyt na start dla nowych firm

Kredyty na start udzielane w bankach obwarowane są wieloma formalnościami. Najwięcej będzie ich przy kredycie inwestycyjnym, a najmniej przy kredycie hipotecznym. W przypadku tego drugiego kredytu bank otrzymuje zabezpieczenie w postaci ustanowienia hipoteki na danej nieruchomości należącej do przedsiębiorcy. Przedsiębiorca będzie miał najmniej formalności starając się o kredyt obrotowy. Tego rodzaju kredyt jest udzielany na dość krótki okres czasu, na sfinansowanie zakupu towaru, czy uregulowanie innych należności związanych z prowadzeniem firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *