Jak zrobić skarpety na prezent? – poradnik

Jak zrobić skarpety na prezent? – poradnik

Myśląc o świątecznych albo mikołajkowych prezentach, nie sposób pominąć sposobu ich pakowania. Obecnie coraz częściej można się spotkać ze zwyczajem chowania prezentów w świątecznych skarpetach. Takie skarpety, oprócz funkcji praktycznej, mogą pełnić również rolę dekoracyjną. Powieszone nad kominkiem, na balustradzie lub w innym miejscu, stanowią ładny, świąteczny akcent. Jeśli chcesz powiesić takie skarpety u siebie w domu, nie musisz ruszać do sklepów, celem ich zakupu. Z powodzeniem zrobisz świąteczne skarpety własnoręcznie. W zależności od twoich umiejętności, możesz do ich wykonania użyć maszyny do szycia, lub zszyć wszystko własnoręcznie. Przygotowanie takich skarpet nie jest trudne. Przy odrobienie wysiłku z pewnością uda ci się zrobić wspaniałą dekorację, w której będziesz mógł schować upominki dla bliskich.

Jak zrobić świąteczne skarpety?

Zacznij od przygotowania materiałów. Potrzebne ci będą:

  • brystol
  • nożyczki
  • dwa lub trzy rodzaje materiału (mogą pochodzić na przykład ze starych, szerokich szalików, albo koszulek)
  • mydełko krawieckie
  • ołówek
  • igły i nici
  • wata
  • rzeczy do dekoracji

W zależności od twoich zdolności, możesz poszukać gotowego szablonu skarpety w internecie lub stworzyć go samodzielnie. Kiedy już to zrobisz, przerysuj wzór na brystol i wytnij. Następnie, przenieś go za pomocą mydełka krawieckiego, na lewą stronę podwójnie złożonego materiału. Wytnij skarpetę z dwóch warstw. Dzięki temu zyskasz pewność, że oba elementy będą identyczne. Potem zszyj ze sobą warstwy (ręcznie albo przy pomocy maszyny do szycia), do połowy obwodu świątecznej skarpety. Teraz, z drugiego materiału wytnij podwójny pasek, szerokości odpowiadającej górnej części naszej skarpetki. Przyłóż pasek do skarpety, pozostawiając około 2cm wystające ponad pierwszy materiał. Następnie przyszyj tę część, która znajduje się na dole. Teraz, podwiń oba materiały (na górze) w taki sposób, by pomiędzy nimi powstała szczelina. Przeszyj. Teraz, powstały tunel wypchaj dość sztywno watą. Dokończ zszywanie skarpety. Wersja podstawowa jest gotowa.

Polecamy dorobić jakiś wieszaczek, wszyty w górną część skarpety, aby można było ją wieszać. Teraz czas na twoją kreatywność. Możesz ozdobić swoją skarpetę w dowolny sposób. Możesz użyć do tego innych materiałów, gotowych ozdób, dzwoneczków, wstążek, kokardek. Możesz też zostawić skarpetę w podstawowej, dwukolorowej wersji. Wszystko zależy od ciebie. Wykonaj takie skarpety samodzielnie. Będziesz czuł satysfakcję z własnoręcznie wykonanych ozdób, w których będziesz mógł schować upominki dla swoich bliskich.

Do takiej samodzielnie wykonanej skarpety możesz włożyć prezent w postaci śmiesznych skarpetek z różnymi ciekawymi nadrukami. Takie skarpetki są do kupienia w internetowym sklepie Soxnite. Dodatkowym atutem sklepu jest opakowanie dołączane do takich skarpetek na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *