Jak zostać kierowcą rajdowym?

Jak zostać kierowcą rajdowym?

Rajdy to marzenie niejednego małego poszukiwacza przygód. Choć temat dotyczy głównie chłopców, znajdzie się miejsce również dla dziewczynek. Każdy talent sportowy zasługuje na właściwą opiekę i prowadzenie.

Znajdź swój team

Przyszły kierowca rajdowy musi przede wszystkim znaleźć swój team. Czyli grupę ludzi wspierających jego talent i równocześnie kierujących odpowiednio jego umiejętnościami. W tym celu warto zgłosić się do Fundacji Racing Driver Program. Misją fundacji jest wspieranie zawodników uprawiających sporty motorowe. To właśnie tutaj profesjonaliści poprowadzą twoją karierę i przygotują cię do zdobycia licencji kartingowej. Profesjonalna kadra to podstawa przy rozwijaniu potencjału młodych zawodników, właśnie dlatego Team Racing Driving Program posiada stałą kadrę złożoną wyłącznie z byłych lub obecnych mistrzów motosportu.

Bez odpowiedniego sprzętu nie ma rozwoju

Nie da się ćwiczyć profesjonalnie bez odpowiedniego sprzętu i właściwych warunków do ćwiczeń. Fundacja Racing Driver Program dysponuje profesjonalnymi gokartami, które szybko i sprawnie rozwiną potencjał zawodników. Nie da się ukryć, że karting dla dzieci to nie tylko sport pełen wrażeń, ale przede wszystkim świetna zabawa dla całej drużyny i okazja do zawarcia ciekawych, międzynarodowych znajomości. Fundancja Racing Driver Program jako jedyny team w Polsce cieszy się współpracą zarówno z firmą KSP Racing (firma zajmuje się organizacją Mistrzostw Rotax Max Challenge Poland), jak i firmą CRG (światowy lider w branży kartingowej).

Czas i zaangażowanie podstawą wyników

Jak w każdym sporcie podstawą wyników i efektów, jest  przede wszystkim czas i zaangażowanie włożone w ćwiczenia. Nie od razu da się pojechać na mistrzostwa kartingowe, ale wysiłek, ciężka praca i determinacja pod okiem specjalistów, na pewno przyniosą odpowiednie efekty. Podstawowym celem Racing Driving Program jest szerzenie kultury sportowej, oraz krzewienie idei fair play w rywalizacji sportowej oraz pozasportowej. Dzieci i młodzież mogą liczyć nie tylko na profesjonalne prowadzenie kariery sportowej, ale również na duchowe i psychologiczne wsparcie wykwalifikowanych trenerów. Nauczą się również funkcjonowania na rzecz drużyny i wspierania osiągnięć swoich kolegów i koleżanek. Jedną z wielu podstaw tego sportu, jest zdrowa rywalizacja oparta na współzawodnictwie. Sztuką jest nie tylko umiejętność wygrywania i zdobywania świetnych wyników, ale również umiejętność przegrywania z klasą. Tak, aby przegrana umacniała najmłodszych w postanowieniu poprawy i w mobilizacji do polepszenia własnych wyników. To ważne, by krzewić wzorcowe postawy sportowe już u dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *