Jak skutecznie wdrożyć linkowanie wewnętrzne na stronie internetowej?

Jak skutecznie wdrożyć linkowanie wewnętrzne na stronie internetowej?

Linkowanie wewnętrzne jest bardzo ważnym aspektem podczas optymalizowania strony. Odpowiednie zastosowanie tego procesu nie tylko poprawia pozycję naszego serwisu poprzez łatwiejszy dostęp do każdej podstrony przez roboty wyszukiwarki, ale również bardzo poprawia nawigacje prawdziwych użytkownikom.

Jak prawidłowo wykonać linkowanie wewnętrzne?

  1. Pierwszym prostym krokiem, który możemy wykonać jest odpowiednie przygotowanie „MENU” strony. Ważną rzeczą jest przygotowanie tego panelu, w taki sposób, aby kierował do wszystkich najważniejszych podstron naszego serwisu. W taki sposób przygotowane pasek nawigacyjny powinien być dostępny dla użytkownika, bez względu na jakiej podstronie się znajduje.
  2. Drugą czynnością podczas linkowania, jest sprawdzenie i usunięcie tzw. martwych linków. Są to linki do niedziałających podstron, które wprowadzają w błąd roboty wyszukiwarek oraz użytkowników naszej strony. Utrzymywanie takich linków na stronie, znacznie obniża jej efektywność i użyteczność. Istnieje wiele darmowych narzędzi internetowych, które pomogą nam sprawdzić, czy takie występują w naszym serwisie.
  3. Bardzo ciekawym zabiegiem jest przygotowanie menu nawigacyjnego w „stopce”. Możemy umieścić tam dostęp do ważnych podstron, które nie znalazły swojego miejsca w pasku nawigacyjnym na górze strony.
  4. Działaniem, korzystnie wpływającym na pozycjonowanie jest stworzenie mapy strony. Zawiera ona całą strukturę naszego serwisu i znacznie przyspiesza przemieszczanie się robotów podczas przeszukiwania naszej witryny.
  5. Nie wolno również zapominać o odpowiednim przygotowaniu odnośników. Warto wykorzystać tzw. Anchor text w celu poinformowania użytkowników i roboty o tematyce treści znajdujących się na stronie.
  6. Podczas opisywania zdjęć warto pamiętać o uzupełnianiu atrybutu „Alt”. Jest on opisem zdjęcia, widocznym dla robotów oraz informuje zwykłych użytkowników o jego zawartości w razie, problemów z jego wyświetleniem.

Kilka ważnych zasad podczas linkowania…

Podczas całego procesu optymalizacji naszego serwisu warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pozwolą nam, robotom wyszukiwarek, jak i użytkownikom strony na przyjazne korzystanie z niej:

  • ograniczenie liczby linków, aby nie być zbyt nachalnym w stosunku do użytkowników
  • korzystanie z „Anchor text” w sposób odpowiedni do tematyki strony
  • umiejętnie dopieranie atrybutu „nofollow”
  • prowadzenie do podstron z konkretną treścią, odpowiadającą danemu linkowi.

Dowiedz się więcej na temat linkowania wewnętrznego na: https://grzegorzminior.pl/struktura-strony-internetowej-kluczem-do-sukcesu-wszystko-o-linkowaniu-wewnetrznym/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *