Jak poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Jak poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Jak sobie poradzić z problemem przetłuszczających się włosów? I czy istnieją naturalne sposoby, dzięki którym nasze włosy będą wyglądały świeżo przez okres dłuższy niż 24 godziny? Odpowiedzi szukaj w poniższym tekście!

Szybko przetłuszczające się włosy to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Mimo, iż niniejsze zjawisko zdaje się nam być wyłącznie kłopotem natury estetycznej, okazuje się, że w niektórych przypadkach nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy może doprowadzić do rozwoju łupieżu. Dlatego też, tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów oraz stosowanie określonych kosmetyków, dzięki którym pozbędziemy się niniejszego problemu raz na zawsze. Najlepiej stosować kosmetyki naturalne, które mogą pomóc Ci pozbyć się problemu przetłuszczających się włosów. Takie kosmetyki naturalne możesz kupić w internetowym sklepie naturalniewloskie.pl

Dlaczego nasze włosy się przetłuszczają?

Gruczoły łojotokowe znajdujące się na skórze naszej głowy odpowiedzialne są za wytwarzanie odpowiedniej ilości sebum, w celu ochrony włosów i zapewnienia im właściwego stopnia elastyczności. Niemniej jednak, problem pojawia się wtedy, gdy z różnych przyczyn (np. pod wpływem zaburzeń hormonalnych) produkcja sebum zostaje wzmożona. Takie zjawisko nie tylko doprowadza do nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy, ale również niekorzystnie wpływa na sam wygląd włosów, pozbawiając je blasku i objętości.

Kiedy możemy mówić o problemie przetłuszczających się włosów?

To normalne, że raz na kilka dni nasze włosy przetłuszczają się. Niemniej jednak, o problemie możemy mówić wtedy, gdy nasze włosy wymagają mycia częściej niż raz na 24 a nawet 12 godzin.

Jak radzić sobie z problemem przetłuszczających się włosów?

  • Po pierwsze: Właściwa pielęgnacja. Nie używaj całej masy kosmetyków, a zamiast tego zdecyduj się na szampon oraz odżywkę charakteryzującą się naturalnym składem. Nie nakładaj odżywki lub maski na całą długość włosów, ale około 5 cm od ich nasady. Płucz włosy letnią, a nie gorącą wodą.
  • Po drugie: Naturalne płukanki. Podczas zwalczania problemu nadmiernie przetłuszczających się włosów, warto wykorzystać również łatwo dostępne zioła, takie jak rumianek, czy pokrzywa. Wystarczy przygotować z nich odpowiedni napar, a następnie przynajmniej raz w tygodniu przepłukiwać nim włosy z pomocą zimnej wody.
  • Po trzecie: Odpowiednia stylizacja włosów. Jeśli masz taką możliwość, nie susz włosów przy pomocy suszarki, nie stosuj również kosmetyków do stylizacji i unikaj zbyt częstego czesania włosów oraz poprawiania fryzury przy pomocy dłoni.

Jeśli mimo stosowania powyższych wskazówek problem nadmiernego przetłuszczania się włosów nadal nie daje za wygraną, warto zasięgnąć opinii w gabinecie dermatologa, lub trychologa oraz poprosić zaufanego fryzjera o radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *