Jak poprawnie reklamować usługi księgowe?

Jak poprawnie reklamować usługi księgowe?

Usługi księgowe, doradztwo podatkowe, studia przygotowujące do tego zawodu to grupa najczęściej pojawiających się haseł w internecie w obszarze usług, szkolnictwa wyższego i doradztwa, wiodąca prym od lat. A to znaczy, jak ogromna w tej grupie istnieje konkurencja. I chociaż usługi księgowe w najszerzej rozumianym znaczeniu tego słowa ani trochę nie straciły na popularności, jednak silna konkurencja wymaga stałej uwagi w poszukiwaniu nowych klientów i utrzymaniu tych, których już wcześniej się pozyskało. 

Jak poprawnie reklamować usługi księgowe?

Pierwszym podstawowym zadaniem, jakie firma świadcząca usługi księgowe musi wykonać to zdefiniowanie odbiorcy swoich usług. Aby reklama usług księgowych trafiła do potencjalnego klienta trzeba zastosować i dookreślić trzy kryteria:

  1. Czy reklama powinna trafić do odbiorcy/klienta lokalnego , czy szukamy klientów z obszaru całego kraju?
  2. Jakiego klienta chcemy pozyskać ze względu na wielkość przedsiębiorstwa?
  3. Jaki wybieramy czas istnienia firmy na rynku? Szukamy przyszłych firm, chcemy podebrać klientów innych firm czy chcemy powalczyć o takie firmy, które dopiero zaczęły działalność?

A na końcu oczywiście to analiza kanałów komunikacyjnych, miejsc gdzie powinna pojawić się reklama usług księgowych.

Nie ulega wątpliwości, że powinien to być przede wszystkim internet. W pierwszej kolejności należałoby poszukać portali zajmujących się gospodarką, albo w zakresie gospodarki regionalnej, albo ogólnopolskiej. Właśnie na tych portalach przedsiębiorcy poszukują informacji gospodarczych  oraz informacji około rynkowych. Można pokusić się również o odpowiednie pozycjonowanie w wyszukiwarkach. 

Jeżeli poszukujemy przyszłych klientów wśród firm, które dopiero się zawiązują, warto wprowadzić ogłoszenie na portale, które niejako opiekują się przyszłymi przedsiębiorcami oraz zajmują się problematyką mikroprzedsiębiorstw. Warto pamiętać o portalach zajmujących się problematyką UE, Urzędach Pracy, Urzędach Miasta. Na tych stronach znajdują się wykazy przedsiębiorstw, a jednocześnie przedsiębiorcy zasięgają tam informacji dla siebie.

Poszukując solidnego biura rachunkowego prowadzącego usługi księgowe, polecam zapoznać się z ofertą biura rachunkowego Rosco Tax. Pełną ofertę znajdziesz na stronie www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *