Jak pandemia wpłynęła na postrzeganie pracy zdalnej? Gdzie szukać ofert?

Jak pandemia wpłynęła na postrzeganie pracy zdalnej? Gdzie szukać ofert?

Praca zdalna do niedawna była postrzegana jako forma zatrudnienia dla osób, które ceniły sobie wolność w podejmowaniu decyzji co do czasu wykonywanych obowiązków. Wielu wręcz uważało, że praca z domu nie jest w rzeczywistości pracą. Szczególnie starsze osoby i te, które od zawsze wybierały model stacjonarny, postrzegały ją jako wymysł. W końcu osoba, która może w samo południe iść do sklepu, nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać, prawda? Okazuje się, że może – i radzi sobie w wielu przypadkach znacznie lepiej niż osoba pracująca stacjonarnie. Z kolei postrzeganie pracy zdalnej znacząco zmieniło się w roku 2020, kiedy to pandemia na wielu pracownikach wymusiła model wykonywania obowiązków zawodowych z domu.

Praca zdalna – gdzie szukać ofert?

Gowork to portal, w którym odnajdziemy oferty pracy z całej polski. Praca dotyczy zarówno modelu stacjonarnego, jak i zdalnego. Możesz podjąć się zatrudnienia w dowolnym miejscu w kraju, bez obaw o dojazdy. Wielu pracodawców nie zwraca już uwagi na to, gdzie mieszka ich pracownik, ale jakie efekty dzięki niemu może osiągnąć. Jest to podejście, które w ogromny sposób wpłynęło na rynek pracy. Dziś coraz więcej ofert dotyczy zatrudnienia w formie online. Jeśli uważasz, że praca z domu jest dla Ciebie, koniecznie przejrzyj oferty w serwisie Gowork. Z pewnością odnajdziesz wolne stanowisko idealne dla siebie.

Dlaczego warto zastanowić się nad możliwością pracy zdalnej?

Wielu pracowników uważa, że model pracy, z którym mamy do czynienia obecnie jest tylko chwilowy. Jest to jednak błędne przeświadczenie. O ile zawody wymagające obecności fizycznej nie odczują najmniejszej zmiany w sposobie funkcjonowania, o tyle praca biurowa czy kreatywna – zupełnie odwrotnie. Model zdalny był popularny w wielu przedsiębiorstwach jeszcze przed wybuchem pandemii. Wielu pracodawców, którzy mieli co do niego wątpliwości, przekonali się o licznych zaletach na przestrzeni ostatniego roku. A lista zalet jest naprawdę długa.

Zalety pracy zdalnej

Jeśli mowa o zaletach, większość z nas może utożsamiać je wyłącznie z tymi po stronie pracownika. Jednak pracodawcy również odczuwają ogromną różnicę pomiędzy obydwoma modelami. Przede wszystkim mowa tu o zaletach na podłożu finansowym. Przedsiębiorca nie musi ponosić kosztów związanych z utworzeniem miejsca pracy. Wielu z pracowników potrafi doskonale odnaleźć się w pracy we własnym domu, przez co wzrasta ich efektywność, a to z kolei przekłada się na zyski w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *