Ile kosztuje wynajem lawety w Warszawie?

Ile kosztuje wynajem lawety w Warszawie?

Spora część kierowców doświadczyła kolizji, wypadku lub też popsucia się swojego pojazdu. Wówczas jednym z najlepszych rozwiązań jest wezwanie pomocy drogowej. Jeśli jednak jest to niemożliwe wówczas jedyną opcją dostarczenia pojazdu do stacji, gdzie można dokonać przeglądu oraz naprawy jest samodzielne wynajęcie lawety. Warto zatem wiedzieć od czego zależy wynajęcie lawety w Warszawie oraz jakie są koszty takiego rozwiązania.

Od czego zależy samodzielne wynajęcie lawety?

W celu samodzielnego wynajęcia lawety oraz dostarczenia go do najbliższej stacji przeglądowo-naprawczej należy spełniać poniższe warunki:

  • Mieć prawo jazdy kategorii B – nie ma znaczenia jak duży jest ciężar ciągniętego pojazdu. Każdy posiadacz prawa jazdy tej kategorii może bez problemu holować auto samodzielnie;
  • Ukończone 25 lat z minimum 3-letnim doświadczeniem za kierownicą – część wypożyczalni zastrzega sobie prawo do wypożyczania swoich lawet jedynie osobom spełniającym te progi;

Dodatkowo dla transportowania cięższych pojazdów (powyżej 7 ton całkowitej masy) niekiedy konieczne jest również posiadanie prawa jazdy kategorii C. Dla transportowania pojazdów o masie pomiędzy 3,5 a 7 ton należy również posiadać prawo jazdy kategorii B+E.

Co wpływa na cenę wynajmu lawety w Warszawie?

Na całkowitą cenę wynajmu lawety w Warszawie również niebagatelny wpływ ma kilka czynników. Można do nich zaliczyć m.in:

  • wymiary danego pojazdu;
  • dopuszczalna masa całkowita;
  • czas, na jaki dana lawet ma zostać wypożyczona.

Niekiedy przy wypożyczeniu danej lawety można uzyskać specjalne zniżki np. za fakt, iż nigdy wcześniej kierowca nie brał udziału w zdarzeniach drogowych ani nie posiada punktów karnych lub mandatów za wykroczenia przez okres ostatnich 12 miesięcy. Również ważnym czynnikiem dotyczącym ceny wynajmu lawety jest również lokalizacja. Z racji tego, iż mowa o wynajmie lawety w Warszawie ceny będą wyższe niż w innych mniejszych miastach.

Jakie są koszty wynajmu lawety w Warszawie?

Ceny wynajmu lawet w Warszawie różnią się od siebie w zależności od masy i ładowności pojazdu holowanego czy też czasu wynajmu danej lawety. Zasadniczo jednak ceny wynajmu takiej lawety w Warszawie kształtują się następująco:

    • wynajęcie auto lawety na 24 godziny – pomiędzy 250 a 450 złotych, w zależności od odległości jaką wypożyczona laweta ma pokonać do uszkodzonego pojazdu;
    • masa holowanego pojazdu – standardowo wraz ze wzrostem całkowitej masy pojazdu o 1 tonę cena wzrasta o ok. 70-100 złotych;
  • dodatkowe usługi – np. dodatkowy czas potrzebny na dokonanie niezbędnych napraw czy też kierowca w pojeździe holującym uszkodzone auto – koszt ok. 150 złotych doliczany do całkowitej ceny wypożyczenia holownika.

Więcej informacji o cenniku lawet w Warszawie znajdziesz pod linkiem – https://ciagutek.pl/laweta-warszawa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *