Ile kosztuje adwokat w sprawie o podział majątku?

Ile kosztuje adwokat w sprawie o podział majątku?

Pomoc adwokata w sprawach o podział majątku pomiędzy współmałżonkami jest nieoceniona. Dzięki temu sprawę można zdecydowanie szybciej doprowadzić do pomyślnego zakończenia, a być może nie znajdzie ona finału przed sądem, bo strony dzięki pomocy adwokata dogadają się polubownie i nie będzie trzeba mieszać w to sędziego.

Trudno jest jednak określić to, ile konkretnie będzie kosztował adwokat wynajęty do tego typu spraw. Wszystko zależy tutaj od wysokości majątku współmałżonków i od umowy podpisywanej z klientem. Im wyższy majątek, tym wyższe honorarium będzie miał adwokat. Jeśli np. będzie to kwota w okolicach 100 tysięcy złotych, to adwokatowi będzie trzeba zapłacić wtedy około 3000 złotych, chociaż zwykle stawki oscylują w tym przypadku w granicach 1000 złotych, bo nie każde małżeństwo ma pokaźny majątek.

Zgoda małżonków w sprawach o podział majątku

Niezwykle istotne jest też to, czy małżonkowie dogadają się między sobą, czy też będą mieli konflikt interesów w tej kategorii. Jeśli nastąpi zgoda małżonków w sprawach o podział majątku, co będzie miało uzasadnienie w składanym przez adwokata wniosku, wtedy adwokatowi zapłaci się o połowę mniejszą stawkę, więc widać wyraźnie, że klienci powinni sobie to bardzo dokładnie przeanalizować, aby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy. W sytuacji, gdy tej zgody nie ma, adwokat będzie pobierał 100 procent swojej stawki, a to może wiązać się z dość sporymi opłatami, jednak dzięki temu ma się większe szanse na to, że większa część majątku trafi do klienta, który zdecydował się skorzystać z usług dobrego adwokata. Istnieje wielu specjalistów branżowych, którzy zajmują się udzielaniem porad prawnych w tej dziedzinie prawa i reprezentują interesy swoich klientów przed sądem, gdy wymaga tego oczywiście sytuacja.

Zapoznanie się z warunkami umowy

Dla klienta najważniejsze będzie więc dokładne zapoznanie się z warunkami umowy, ponieważ to właśnie tam najczęściej podawana jest stawka, którą trzeba będzie zapłacić na zakończenie współpracy adwokatowi. Jeśli będzie ona zbyt wygórowana, klient może nie podpisać umowy i znaleźć dla siebie innego prawnika, który będzie chciał mniejsze pieniądze za swoje usługi. Oszczędzanie na takiej pomocy prawnej nie jest jednak wskazane, jeśli przed sądem klient chce udowodnić swoje racje i zyskać większe szanse na sprawiedliwy podział małżeńskiego majątku. Każdy adwokat ma swój cennik usług, a więc skontaktowanie się z nimi będzie najlepszym wyborem, jeśli klient będzie chciał zdecydować się na skorzystanie z pomocy adwokackiej.

Stosunkowo tanim i solidnym adwokatem od podziału majątku jest Pani Małgorzata z Krakowa. Kliknij tutaj i sprawdź jej ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *