Ile kosztują okna dachowe i ich montaż?

Ile kosztują okna dachowe i ich montaż?

W przypadku okien dachowych oraz ich montażu cena może być bardzo różna i zależy od wielu czynników. Musimy wziąć pod uwagę ich liczbę, rodzaj oraz wielkość. Do tego należy doliczyć niezbędne akcesoria. Istotny jest też czas pracy fachowca, który podejmie się zlecenia.

Okna dachowe – cena

Ceny okien dachowych warto już wstępnie sprawdzić na etapie zamawiania projektu domu. Można wtedy wstępnie rozeznać się, na jakie rozwiązania powoli nasz budżet. Może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem będą jedynie standardowe okna, a jeśli finanse na to pozwolą warto przemyśleć duże okna kolankowe oraz balkonowe. Kiedy już mamy gotowy projekt możemy jeszcze wprowadzić pewne modyfikacje, ale najpierw trzeba się upewnić u dekarza czy nie naruszą one konstrukcji dachowej.

Standardowe okna dachowe posiadają wymiary 78 x 140 cm. Spełniają one podstawowe wymagania jeśli chodzi o izolację termiczną. Wersje bez dodatkowych rozwiązań, otwierane obrotowo kosztują w granicach od 1000 do 2000 zł za sztukę. Wersja uchylno-obrotowa to wydatek na poziomie sięgającym do 2500 zł, a wysoko osiowa potrafi kosztować nawet do 4000 zł. 

Okna dachowe o wyższym standardzie posiadają lepsze szyby, są cieplejsze oraz bardziej odporne na włamania. Często wyposaża się je w napęd elektryczny. Za okna wyższej klasy są uważane również modele o specjalnym przeznaczeniu do danego typu pomieszczeń. Samo podwyższenie odporności na włamanie już podnosi cenę okna o około 200 zł. Modele, które dodatkowo bardziej chronią przed uciekaniem ciepła potrafią kosztować już ponad 4000 zł. Najdroższe są wersje, które wyposażone są w napęd elektryczny. Ich ceny potrafią sięgać do nawet około 9000 zł za sztukę.

Na wyższe ceny musimy się przygotować, kiedy planujemy zakup okien wielkoformatowych. Za największe dostępne okna na rynku musimy zapłacić już kilkanaście tysięcy złotych.

Jakie są dodatkowe koszty, na które trzeba się przygotować?

Przed montażem okien konieczny jest zakup kołnierza uszczelniającego. Warto przemyśleć zakup wersji termoizolacyjnej, która pozwala na jednoczesne ocieplenie oraz uszczelnienie. Musimy się przygotować na wydatek rzędu 200-400 zł za jedno okno. Trzeba również przemyśleć zakup odpowiednich akcesoriów, jeśli zależy nam na możliwości zaciemniania okna. Za zwykłą markizę zapłacimy około 300 zł, ale za wersję sterowaną elektrycznie znacznie więcej. Wiele osób decyduje się również na zakup drążka, zamka lub ogranicznika uchyłu.

Cena za montaż okna potrafi być bardzo różna, najwięcej wyniesie w przypadku dużych, trudnych do osadzenia modeli. Za montaż standardowego okna musimy być gotowi zapłacić około 300-400 zł, a za duże, trudne do montażu modele nawet około 1500 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *