Czyszczenie tapicerki meblowej - krok po kroku

Czyszczenie tapicerki meblowej – krok po kroku

Niezależnie od dnia, czy pory roku relaks w salonie, to jedna z tych czynności, która kojarzą się z komfortem i przyjemnie spędzonym czasem. Samemu na kanapie z książką, lub w większym gronie przed telewizorem. By odpoczynek ten był przeżyty w pełni oraz aby ustrzec się przed ewentualnym zażenowaniem w gronie przyjaciół, dobrze wiedzieć jak utrzymać meble w czystości. Nie ma wątpliwości, że kanapa i fotele są najbardziej narażone na zabrudzenia w całym mieszkaniu. Na szczęście, odpowiednia ich pielęgnacja sprawia, że nawet plamy z wina nie są im straszne.

Jak sobie poradzić z zabrudzeniami na tapicerce?

Tapicerowane meble są bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu mieszkaniach. Mogą służyć domownikom przez wiele lat, lecz warunkiem jest regularne i odpowiednie czyszczenie i odświeżanie. Tylko tak zachowają one swój pierwotny wygląd przez długie lata. Sam proces czyszczenia nie jest skomplikowany.

Na samym początku należy przygotować tapicerkę do czyszczenia. W tym momencie warto przeczytać ewentualną instrukcję pielęgnacji tapicerki, gdyż w zależności od delikatności materiału zalecenia producentów mogą się różnić. Po tym należy wziąć odkurzacz i usunąć duże okruszki, warstwy kurzu oraz resztki jedzenia. Odkurzając należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu szczelin kanap. W tym celu pomocne może się okazać stosowanie różnych nasadek do odkurzacza, dzięki czemu dostanie się on do najbardziej ukrytych miejsc. W ten sposób można bardzo skutecznie pozbyć się wszelkich drobin, występujących w trudno dostępnych miejscach.

Następnym krokiem jest użycie środka piorącego. Przed użyciem go na całej powierzchni, poleca się zrobienie testu na małym i ukrytym kawałku tapicerki. Dzięki temu uniknie się niemiłych niespodzianek z odbarwieniem materiału, w przypadku gdyby środek okazał się zbyt mocy. Jeśli wszystko jest w porządku należy zetrzeć plamę lub całą tapicerkę i pozostawić na kilka minut, by preparat mógł zacząć działać.

Ostatnią rzeczą jaką przychodzi wykonać, to zmyć środek czyszczący wilgotną ściereczką i cieszyć się w pełni wyczyszczonymi meblami. W niektórych przypadkach, w zależności od dobranego preparatu do usunięcia go można użyć odkurzacza.

Czas reakcji na powstałe plamy

Warto pamiętać o jak najszybszej reakcji na powstałe zabrudzenia czy plamy. Czas reakcji w tym przypadku ma znaczenie, gdyż im szybciej preparat zostanie zastosowany, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że po zanieczyszczeniu pozostanie jakikolwiek ślad. Częste dbanie o tapicerkę i szybka reakcja na powstałe plamy sprawi, że będzie można się cieszyć meblami zachowującymi świeżość przez długie lata.

W niektórych przypadkach konieczna może okazać się pomoc specjalistycznej firmy zajmującej się praniem, czyszczeniem tapicerki meblowej. Szukając w Warszawie rzetelnej firmy, warto sprawdzić tą ofertę: czyszczenie na osiedlu Praga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *