Czym jest jabłczan magnezu i jakie ma zastosowanie?

Czym jest jabłczan magnezu i jakie ma zastosowanie?

Jabłczan magnezu jest połączeniem magnezu i kwasu jabłkowego. Taka kompozycja tworzy jedną z najlepiej przyswajalnych form tego niezbędnego człowiekowi minerału.

Dla kogo jabłczan magnezu?

Badania naukowe dowodzą, że w naszym klimacie większość osób zmaga się z niedoborem magnezu. Nie sprzyja też nasza dieta –  niejednokrotnie pełna bardzo przetworzonej żywności i fast food, ale uboga w ten pierwiastek. Głównym „spalaczem” magnezu jest także stres, którego trudno uniknąć na co dzień. W takiej sytuacji ważna jest skuteczna suplementacja i warto zwrócić uwagę właśnie na jabłczan magnezu.

Zastosowanie

Jabłczan magnezu jest zalecany w sytuacjach przemęczenia i braku energii, które mogą wynikać z niedoboru pierwiastków. Często występują jednocześnie lekkie drżenia, na przykład powiek lub rąk, oraz powtarzające się skurcze mięśni. Magnez powinni suplementować sportowcy i osoby prowadzące bardzo aktywny tryb życia, gdyż wysiłek fizyczny również spala zasoby tego pierwiastka.

Magnez wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego. Pomaga utrzymać równowagę elektrolitową organizmu, prawidłowy metabolizm energetyczny, a także równowagę psychiczną. Nie jest on również obojętny dla dobrej pracy serca, a nawet trawienia. Bez odpowiedniego poziomu magnezu organizm nie radzi sobie ze stresem i regeneracją.

Korzyści wynikające z suplementacji jabłczanu magnezu

Jabłczan magnezu wspomaga organizm, by wszystkie procesy życiowe przebiegały skutecznie. W połączeniu z witaminą D i wapniem odpowiada za budowę kości i zębów, zapobiega osteoporozie. Wpływa korzystnie na pamięć i myślenie oraz zachowanie spokoju i nieuleganie niekorzystnym emocjom. Magnez przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych i reguluje pracę tarczycy. Może wspomóc leczenie cukrzycy i złagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego. Chroni przed miażdżycą oraz przenikaniem do organizmu toksycznych pierwiastków. Reguluje poziom cholesterolu, podnosi poziom HDL i obniża LDL. Wspiera dobre trawienie i pracę całego układu pokarmowego.

Magnez jest jednym z kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastków. Jabłczan magnezu to jedna z najlepiej wchłanianych i przyswajanych form tego minerału. Warto zadbać o swoje zdrowie zażywając suplement dobrej jakości. Sprawdzi się on zarówno dla osób prowadzących aktywny tryb życia, jak i zabieganych i zestresowanych. Jednak również inne grupy osób powinny rozważyć, czy ich codzienna dieta i styl życia sprzyjają odpowiedniemu poziomowi magnezu. Będzie on bardzo dobrym wspomaganiem leczenia istniejących chorób i prewencją dla wielu schorzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *