Autoprezentacja i wystąpienia publiczne – szkolenia

Autoprezentacja i wystąpienia publiczne – szkolenia

Autoprezentacja jest bardzo ważna. To swoisty marketing swojej własnej osoby. To, jak inni nas widzą, wpłynie na ich opinię o nas. Dlatego ważne jest, by opanować sztukę autoprezentacji, która pozwala stworzyć pozytywny wizerunek. Organizacje spędzają bardzo dużo czasu i pieniędzy nad swoim wizerunkiem, rozwijając markę i produkując jak najwięcej pozytywnych sygnałów.

Dlaczego powinniśmy dbać o autoprezentację?

Dzięki opanowaniu tej umiejętności, możemy zdobyć więcej pewności siebie i wiedzy fachowej, jak pozytywnie się zaprezentować na spotkaniach publicznych. Chociaż prezentacja osobista ma kluczowe znaczenie w sytuacjach zawodowych, jest równie ważna w życiu prywatnym. To, jak ludzie nas postrzegają, jest ważne dla komunikacji. Dlatego zawsze starajmy się być pozytywnie nastawieni do słuchaczy i pewni siebie.

Ważna wskazówka

Osoby, które prezentują się jako pewni siebie, będą postrzegani tak samo przez innych. Dlatego tak ważne jest właściwe zrozumienie i stosowanie technik prezentacji osobistej, jak efektywne mówienie i pozytywny język ciała, umiejętności komunikacyjne i duża pewność siebie.

Efektywna komunikacja

Autoprezentacja dotyczy tego, jak prezentujemy się w codziennych sytuacjach, zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Obejmuje ona zawsze co najmniej dwie osoby: osobę prezentującą siebie (nas) i osobę, z którą rozmawiamy. Można to zatem opisać jako interakcję. Dotyczy ona przekazywania odpowiednich sygnałów dla danej sytuacji i dla innych zaangażowanych osób. Ludzie pozbawieni poczucia własnej wartości i pewności siebie nie mogą skutecznie przekazać swojego przesłania lub w pełni wykorzystać swoich umiejętności ze względu na sposób prezentacji. Poprawiając swoją autoprezentację, zwiększamy swoje umiejętności komunikacyjne i zmniejszamy przeszkody w zrozumieniu naszej wypowiedzi.

Autoprezentacja obejmuje naukę o sobie samym, bycie wewnętrznie ukierunkowanym i akceptację tego, kim jesteśmy. W jej zakres wchodzą też nasze mocne i słabe strony i poczucie komfortu.

Poczucie własnej wartości nie jest rzeczą statyczną. Różni się w zależności od wielu czynników, sytuacji i obecności innych osób, osobistych stresów i zmian. Zastanówmy się, jak oceniamy siebie samych i nauczmy się zarządzać zarówno wadami, jak i zaletami. W ten sposób możemy zwiększyć poczucie własnej wartości. Na szkoleniach z autoprezentacji i wystąpień publicznych organizowanych przez krakowską firmę szkoleniową GenWhy, znajdziemy sposoby na to, jak wyglądać na bardziej pewnych siebie, nawet gdy tak się nie czujemy. Nauczymy się pewnych potężnych technik, aby podnieść swoją samoocenę i poznać swoją osobowość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *