Jak wskazują statystyki, a także zwykła, ludzka logika, większość Polaków chciałaby zarabiać więcej pieniędzy.

Chociaż średnia krajowa (wg GUS) wynosi prawie pięć tysięcy złotych, to jednak mało kto może cieszyć się takim wynagrodzeniem.

Pensja minimalna w Polsce to niecałe 2000 zł, wobec czego nie trzeba się dziwić, że tak wiele osób chciałoby zarabiać więcej pieniędzy.

Ale o to nie jest łatwo, bo przedsiębiorcy liczą każdy grosz i nie chcą dawać znaczących podwyżek. Premia kwartalna lub roczna to zawsze fajny dodatek, no ale ciężko by odmieniła nasz los.

Co zatem można zrobić, żeby zarabiać więcej pieniędzy?

Na sam początek spróbować można różnych prac lub też małego biznesu, który bez problemu poprowadzisz w domu.

Kto wie, być może w ten sposób znajdziesz pomysł na to jak zarabiać więcej pieniędzy?

W tym artykule powiemy:

 • Co robić, żeby wydawać mniej pieniędzy
 • Jak dodatkowo zarobić pieniądze pracując w domu
 • Jaki mały biznes możesz otworzyć w domu i nieźle zarobić
 • Jak krok po kroku, zarabiać więcej

Co robić, żeby nie wydawać tyle pieniędzy (a dzięki temu być bogatszym)

Aby być bogatszym i mieć więcej pieniędzy, wcale nie musisz od razu zarabiać więcej czy prosić szefa o premię.

Bogacenie się możesz zacząć od… ukrócenia wydatków na rzeczy kompletnie niepotrzebne.

Kiedy przyjrzysz się swoim wydatkom na przestrzeni całego miesiąca to dostrzeżesz, że co najmniej kilkanaście procent tych wydatków stanowią rzeczy kompletnie zbędne: zachcianki, produkty kupione pod wpływem chwili czy wątpliwej promocji.

Zrób sobie listę Twoich miesięcznych zakupów (ale nie z pamięci, tylko przez najbliższy miesiąc wszystko notuj): zobaczysz w ten sposób, jak wiele pieniędzy wydajesz na rzeczy kompletnie niepotrzebne.

Jak wiele razy kupowałeś coś pod wpływem chwili, a potem tego żałowałeś?

Taka lista Twoich miesięcznych zakupów może pozwolić Ci dostrzec realne i bardzo poważne szanse na oszczędności.

I jeśli uda Ci się ukrócić niepotrzebne wydatki, to już w tym momencie będziesz „zarabiać” więcej, a już na pewno będziesz po prostu bogatszy.

Ale co jeszcze możesz zrobić, żeby mieć więcej pieniędzy?

Jak dodatkowo zarobić pracując w domu?

Możesz znaleźć sobie dodatkowe zajęcie, które przyniesie dodatkowe zarobki.

Jeśli nie chcesz zmieniać swojej pracy, bo chcesz mieć pewny etat i stałe wynagrodzenie, zawsze możesz poszukać dodatkowe pracy w domu, przez Internet.

A takich prac jest mnóstwo i sporo z nich jest dobrze płatna.

Przykłady pracy w domu z wysokimi zarobkami:

 1. Copywriter, czyli redaktor treści

Copywriterzy zajmują się pisaniem różnego rodzaju (i różnej jakości) artykułów. Niektóre z takich artykułów wykorzystywane są na strony internetowe czy blogi. Często są to różnego rodzaju poradniki, które rozwiązują problemy Internautów.

Zdecydowana większość artykułów jakie piszą copywriterzy to tak zwane teksty SEO, czyli krótkie (i niezbyt ambitne) teksty wykorzystywane do pozycjonowania stron internetowych.

Zleceń dla copywriterów w Internecie jest bardzo dużo i co najlepsze zarobki są naprawdę fajne. Za 1000 znaków ze spacją (około ¼ strony A4) otrzymać możesz od 2 zł do nawet kilkunastu (zależy od jakości artykułu jaki piszesz).

 1. Grafik komputerowy

Jeśli znasz się na grafice komputerowej, Photoshop lub choćby GIMP nie stanowią dla Ciebie czarnej magii, to w Internecie znajdziesz wiele zleceń dla grafików komputerowych.

Wykonywanie projektów ulotek, plakatów, menu do restauracji czy nadruków na koszulek to tylko przykłady tego jakich zleceń może dotyczyć Twoja praca.

Graficy komputerowi mogą zarabiać co najmniej kilka tysięcy złotych miesięcznie, choć najcięższe w tej pracy jest znalezienie pierwszych zleceń, tak by zbudować sobie markę i odpowiednie portfolio, które wszak decyduje o tym czy i ile zleceń będziesz otrzymywać.

Jak możesz się przekonać, większość prac, które wykonasz bezpośrednio z domu (i do tego jest dobrze płatna), dotyczy prac na komputerze.

Ale to nie jedyne sposoby, jak zarabiać więcej, pracując w domu. Możesz również…

Pomysły na mały, ale dochodowy biznes w domu

…Otworzyć swój, mały biznes, który poprowadzisz bezpośrednio z domu.

Rozwój Internetu, rynku e-commerce (zakupów  on-line), sprawił, że dzisiaj już zdecydowana większość Polaków dokonała zakupu przez Internet, a spora liczba osób robi to regularnie.

Kupujemy wszystko: od produktów spożywczych, przez odzież, części samochodowe, a na zamawianiu wakacji zagranicznych kończąc.

Jak widzisz, potencjał sprzedaży w Internecie jest ogromny i można tu sprzedać niemal wszystko.

Nawet bardzo niszowe i mało popularne produkty mogą się opłacić, ponieważ przy takiej skali działania możesz dotrzeć do wystarczającej ilości potencjalnych klientów.

W biznesie – przynajmniej na początku – liczy się pomysł. Nie musi być wyjątkowy, ważne byś w imię zasady wyróżnij się albo zgiń, potrafił odróżnić się od konkurencji.

Odpowiedz sobie na pytanie czy produkt, który masz zamiar sprzedawać jest poszukiwany przed dużą liczbę osób i czy ktoś go już nie oferuje (a jeśli tak – to w jaki sposób pokonasz konkurencję).

Nie musisz sprzedawać produktów, bo w Internecie możesz również oferować swoje usługi: tu podobnie, jak w przypadku dodatkowych prac, najczęściej tymi usługami są usługi komputerowe, jak choćby pozycjonowanie stron WWW.

Dokładniej temat własnego biznesu z domu poruszono na stronie https://jaki-biznes.pl/jak-zarobic-pieniadze-wlasny-biznes-w-domu/

Jak krok po kroku zarabiać więcej

Pewnie nie ma wielkiej różnicy w tym czy zarabiasz 2000 zł, 4000 zł czy 6000 zł. Zawsze będziesz chciał zarabiać więcej, bowiem apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Im więcej zarabiamy, tym droższe i lepsze rzeczy sobie kupujemy.

Na tym bardziej wystawny styl życia możemy sobie pozwolić.

I znów brakuje nam pieniędzy.

Brakuje, to znaczy chcemy zarabiać ich więcej.

Podsumowując artykuł przedstawiamy skrót jak zarabiać więcej pieniędzy:

 1. Ogranicz wydatki na rzeczy, których nie potrzebujesz.
 2. Postaraj się znaleźć oszczędności.
 3. Znajdź dodatkową pracę, jak na przykład copywriter: możesz tak pracować nawet z domu.
 4. Pomyśl nad własnym, małym biznesem: możesz sprzedawać coś przez Internet „po godzinach pracy”.

To jednak nie wszystko co możesz zrobić by zarabiać więcej.

Rozwijaj się, a będziesz zarabiać więcej

Postępuj dokładnie, tak jak robią najbogatsi ludzie tego świata.

Jeśli masz nadmiar gotówki to nie wydawaj jej w całości na przyjemności czy zakup nowych rzeczy.

Lepiej będzie jeśli te pieniądze zainwestujesz.

Ale w co zapytasz?

 • Otwórz biznes, dzięki czemu będziesz mógł zarobić wiele dodatkowych pieniędzy, a przy odpowiednim pomyśle może będzie to nawet dochód pasywny?
 • Zainwestuj w siebie: rozwijaj się, na przykład możesz zapisać się na kursy czy szkolenia, które podniosą Twoje kompetencje lub nauczą Cię czegoś nowego (choćby grafiki komputerowej) – w ten sposób będziesz mógł otrzymać podwyżkę, awans lub zmienić pracę na lepiej płatną

Jak widzisz, najważniejsze w dążeniu do tego by zarabiać więcej jest upór, determinacja oraz chęć rozwijania się.

Jeśli podążysz przedstawionymi powyżej krokami na pewno uda Ci zarabiać więcej pieniędzy, a kto wie – być może otworzysz wkrótce bardzo dochodowy biznes lub zmienisz pracę na świetnie płatną?